pondelok 25. februára 2013

#2. One Way or Another

-
Tie 4 dni do mojej novej a prvej brigády v bare, prešli strašne rýchlo a ja som sa tam aj celkom tešila. Ale v ten deň som bola hlavne nervozna.. v škole som nemyslela na nič iné a keď som prišla domov, išla som sa odreagovať pozeraním Pretty Little Liars. Boli dve hodiny poobede, ciže mám ešte čas, keďže začínam až o 16.00. Ale nechápala som prečo, keďže otvárajú až o 6..ale asi tam mám ešte upratať. No super. ,,Melanie! Neviem, či som ti to spomínala, ale mamina mi ešte cez víkend zohnala brigádu?!" volala som s kamarátkou a pri tom som s prechádzala po izbe s jogurtom v ruke. ,,To vážne? No vidíš! Ja som ti vravela, že sa niečo ukáže! A kde pracuješ a odkedy?" chcela vedieť Melanie. Všetko som  jej radostne povedala. Keď som s ňou dotelefonovala, išla som sa prezliecť. Obliekla som si sivé tričko, čierne rifle a do čiernej kabelky som si hodila biele tielko, ktoré tam musím mať. Bolo 15.05 a kedže nechcem meškať v prvý deň práce pomaly som vyrazila. Pri odchode ma zastavila mama: ,,Držím ti palce zlatko!" vyobjímala ma a do ruky mi dala 20 libier, čo ma prekvapilo. ,,Ďakujem," povedala som jej s nesmelým úsmevom na tvári. Obliekla som si kožak a čierne tenisky na platforme a vyrazila som. Išla som na zastávku.




Pred klubom "Adiooos"


Je 15.55. Vykročila som smelo do baru, kde bola len šéfka Lexi, a zopár ľudí (zamestnancov), ktorých som nepoznala. ,,Ahoj zlatko! Ty si, presná!" pozrela sa na hodinky, prešla popri pulte a objala ma cez rameno. ,,Máš to tu biele tielko Nicki?" chcela vedieť. ,,Jasné!" odpovedala som jej. Potom som sa išla prezliecť, Lexi ma zoznámila s dalšími dvoma barmanmi Benom a Caroline, s čašníkmi Billym, Korym a s čašníčkou Sue. A potom tam boli ešte nejaké dievčatá, ale na tie som sa nepýtala..domyslela som si čo asi robia. 

,,Dnes v voj prvý deň brigády tu má byť menšia súkromná párty!" povedal mi čašník Kory, keď som umývala stoly. ,,To fakt?" tvárila som sa nadšene. 
O 18.10 začali prichádzať prví ľudia. Ja som im s úsmevom nosila nejaké drinky a podobne. Čas išiel strašne rýchlo. Keď bolo približne štvrť na osem a ja som sedela za pultom, kde som chvíľku oddychovala, som si všimla, že začínajú prichádzať celkom známi ľudia. Ako nie známi, že ich poznám osobne, ale známi tak, že som ich už niekde videla. V časopisoch a na internete...rozmýšľala som..ale veď oni vyzeraj inak.. ,,To je Zayn, Liam, Niall a Harry určite ich poznáš,"  povedal barman Ben, keď si všimol ako sa na nich pozerám. ,,To je One Direction? Tá skupina?" bola som mierne vykolejaná. ,,Ale veď jeden chýba. Louis," povedala som mu. ,,Hej ten sem chodí len občas, keď má čas," usmial sa na mňa Ben a išiel miešať nejaké drinky. Z druhej strany sa ku mne prihrnula Lexi: ,,Zákazníci čakajú ! Choď k stolu číslo 13," rozkázala mi. ,,Sekundička, len si odskočím na WC" povedala som jej. Išla som na WC, kde som si ešte prepudrovala tvár, prečesala si moje hnedé rovné vlasy a dala voňavku, pre istotu. Keď som vyšla zo záchodov, a išla som hľadať stôl číslo 13, zamrazilo ma. Sedeli tam oni. Oh niee. Smelo som k stolu vykročila, kde všetci sedeli ešte aj s nejakými dvoma kamarátmi. ,,Čo to budee?" mierne som zakoktala, ale snažila som sa tváriť sebavedomo. Všetci sa na mňa pozreli a začali si objednávať. Samí alkohol, okrem Liama, ktorý si dal Colu. Dvaja z nich sa na mňa, keď som zapisovala ich objednávky, pozerali skúmavým pohľadom, čo ma trošku znervoznilo. Bol to chlapec v bielom tielku a modrej košely to bol Harry a blonďavý, celkom zlatý chlapec v tmavo-modrom tričku, Niall.  Nadýchla som sa: ,,To je všetko?" a pozrela som sa na všetkých. ,,Hej, asi hej," povedal Zayn a pozrel sa na ostatných, ktorí prikývli. Usmiala som sa na nich a išla som smerom k baru, kde som povedala Benovi objednávky, sadla si na stoličku a vydýchla. Toto bude ešte dlhý deň pomyslela som si a hľadeľa som do mobilu. Aj keď som vedela, že dnes končím o deviatej. :)



Takýto outfit mala Nicki, okrem toho, že keď pracovala, mala biele tielko :) : 
Y_large




Zatiaľ to neni nič moc, ale v dalších častiach to bude lepšie! :) <3

 - Nicki (blogger) :)

1 komentár: