Takže moje meno Nicole Haver, ale všetci ma volajú Nicki. Viem, zvlástne priezvysko, ale čo už. Mám 16 rokov, aj keď si myslím, že vyzerám mladšie, kvôli mojej drobnej postave. S rodičmi sme sa pred 8 rokmi presťahovali z Prahy, kde som od malička žila, sem do Londýna, kvôli ocinovej práci. Som Češka aj keď sa považujem za 100 % Angličanku. Chodím na Oxford university, i keď si myslím, že nie som až taká inteligentná, aby som tam študovala, ale čo už známosti od rodičov, sú známosti. Bývam spolu s rodičmi a 14 ročným bratom Krisom v päť- izbovom byte v centre Londýna. Možno to vyzerá, že ten, kto býva v centre Londýna je bohatí, ale nie je to tak. Mamu pred pár dňami vyhodili z práce, kvôli tomu, že sa tam pre mňa snažila nájsť menšiu brigádu. Je to nahlavu. Otec robí ako manažér v jednej cestovnej agentúre.
Bolo 8 hodím ráno, sobota a aprílove slnko my svietilo do postele, čo ma prekvapilo, lebo v Londýne moc slnka nemáme. Ležala som vo svojej posteli a hrala hry na mobile, v mojej skromnej izbe, keď na mňa z ničoho nič vyletela mama: ,,Nicki! Okamžite sa obleč! Mám pre teba brigádu!" Ja som na ňu len vypúlila oči. ,,T-to vážne ako? A kde? Veď ty sama nemáš prácu, mami," spýtala som sa jej a ona už ťahala môj paplon, takže som sa nemotorne zvalila na zem. ,,Vstávaj a nešuchci sa! Všetko ti poviem v aute, v ktorom budeš o 25 minút! Rýchlo!" kričala na mňa a už bežala von z mojej izby. Ako sa mi nechcelo niekam ísť..najradšej by som len celý deň ležala v posteli a pozerala nejaké filmy. Došuchtala som sa do kúpeľky, kde pri mojom šťastí bol Kris. ,,Chod preč! Ja sa ponáhľam!" skrýkla som na neho. Kris si práve čistil zuby a ja som ho odtiaľ ťahala preč. ,,Prosííííííííííím!" náhlila som ho. Po nekonečne dlhých dvoch minútach konečne vyšiel. Vošla som teda do kúpeľky, kde som sa rýchlo osprchovala, umyla si hlavu, zuby a rýchlo si ich vyfénovala. Stihla som sa aj namalovať, čo ma samú prekvapilo. Vedela som, že už dávno prešlo tých 25 minút..no čo už počká chvíľku. O 8.37 na mňa už zvonka trúbila mama. A to som bola len v župane. Rýchlo som letela do izby, obliekla som si úzke čierne rifle, biele conversky, biely svetrík. Rýchlo som si nahádzala do kabelky voňavku, hrebeň, peňaženku a mobil. ,,Kam sa tak ženieš?!!" spýtal sa nervozne otec, keď som prebehla cez kuchyňu, kde si pokojne čítal noviny a popíjal kávu. ,,Mama mi zohnala brigádu... ja už musím, pá oci!" kričala som mu, ked som vychádzala von. Super ani som nejedla. ,,Konečne!" povedala mama, keď som nasadala vedľa nej do auta. ,,Prepáč.. no vysvetli mi to všetko!" chcela som vysvetlenie. Po ceste sme sa zastavili v Mcdrive, mama si dala Latté a šalát, no ja som si dala len karamelové Frappé. To milujem. ,,No kamarátka mi poradila jednu dobrú brigádu, takú stvorenú pre teba!" žiarila nadšením, a pri tom ma viedla, ani neviem kam. ,,No a dalej?" bola som zvedavá, ani neviem kam idem a čo budem robiť. A tu v Londýne, potrebujem brigádu, naozaj. ,,Uvidíš!" odpovedala. Nechcela som sa s nou hádať a prosíkať ju nech mi to povie, lebo som vedela, že sa to nestane. Autom sme prešli okolo Big Ben-u až sme sa dostali do jednej uličky, kde boli samé bary a disco kluby. ,,Ja mám byť štetka?!!" osopila som sa na ňu, ked sme vychádzali von z auta a mierili si to rovno do jedného klubu s názvom "Adiooos" čo viem, že je klub plný feťákov, nejakých trápnych celebrít a hlavne prostitútiek. ,, Nieee!" kričala na mňa mama, keď sme vošli do klubu, ktorý bol prázdny. Ako som si všimla na dverách, začínajú od 6 večer. No super, pomyslela som si. ,,Ahoj Lexii!", podišla mama k blondavej barmanke, ktorá bola asi aj šéfka toho baru, ,, No tu je moja krásna dcérka Nicole! Má 16 rokov a študuje na Oxforde!" jasala mama. A ja som sa len ticho prizerala a sadla som si za barový pult. Preboha čo tu budem robiť. Asi po 5 minútach, čo sa spolu rozprávali, ku mne podišla ku mne tá barmanka a šefka zároveň. ,,No Nicole, ja som Lexi a toto mi tu patrí! Ževraj toto bude tvoja prvá brigáda, no poď za mnou!" schytila ma za ruku a ťahala do jednej malej miestnosti za barom. Mala som strach čo ma tam bude čakať. Keď podala papier o prijatí začala mi vysvetlovať čo mam robiť. To nie je také zlé, pomyslela som si. ,,Takže mám len odnášať drinky, a umývať stoly?" spýtala som sa. ,,Teoreticky hej, a budeme ti platiť 310 libier týždenne!" povedala mi. Skoro ma naplo! 310 týždenne! ,,To je dosť!" povedala som jej. ,,My nie sme nejaký zapadákov!" zasmiala sa. ,,Dobre, budeš tu pracovať stredy, piatky a soboty od 4 poobede do 11 večer! V stredy do 9, kedže máš na druhý deň školu okej?!" hovorila vážne, keď sme sa vrátili spať, ku mame. ,,Dobre!" povedala som jasne. ,,Tak v stredu sa vidíme! Obleč si biele tielko, dobre?!" povedala mi, keď sme boli s mamou na odchode.
Takto vyzerá Nicole (Nicki) Haver :) :
Takto vyzerá Nicole (Nicki) Haver :) :
-Zatiaľ prvá časť neni nič moc, ale dalšie slubujem že budú lepšie, a bude tam aj 1D! :))) <3
- Nicki (blogger) :)
- Nicki (blogger) :)
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára